Használd ki az új pályázati lehetőséget és készíttesd el vállalkozásod weboldalát ingyen!
Magyarországon 2024. decemberben megjelent egy kivételes lehetőség a vállalkozások számára, hogy ingyenes weboldalt készíttessenek. A „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat a Demján Sándor program része. Az új pályázatról összefoglaljuk a fontos tudnivalókat. Ez egy remek alkalom a jogosult vállalkozások számára, hogy növeljék az online jelenlétüket.
Ingyenes weboldal pályázat részletei röviden
- Pályázati cél: Hazai mikro- és kisvállalkozások online jelenlétének növelése.
- Támogatható tevékenységek: Weboldalkészítés, webcím, tárhely és e-mail postafiók üzemeltetés, közösségi média jelenlét, weboldal optimalizálás, kiberbiztonságot célzó fejlesztés, tartalomfejlesztés, webshop rendszer kialakítása.
- Támogatás összege: 400.000 Ft és 1.500.000 Ft közötti utalvány formájában, 100%-os intenzitással (önerő nélkül).
- Pályázók köre: Magyarországi székhelyű, köztartozásmentes mikro- és kisvállalkozások, akik még nem rendelkeznek működő weboldallal, vagy inaktív az internetes felületük.
- Jelentkezési időszak: 2024. december 11-től, a támogatási kérelmek benyújtása 2025. február 3-tól.
Milyen lehetőségek vannak?
“A” Digitalizációs alapcsomag:
- Tartalmazza a weblap elkészítését, webcímet (domain), tárhelyet (legalább 3 GB), e-mail postafiókot, SSL tanúsítványt és/vagy közösségi média megjelenést (Facebook, LinkedIn, YouTube).
- Értéke: 400.000 Ft
“B” Közösségi média csomag:
- Tartalmazza a közösségi média oldal(ak) létrehozását, beállítását, kezdő tartalmak gyártását, kampány tervezését és menedzsmentjét (minimum 6 hónapon keresztül).
- Értéke: 400.000 Ft
Bővített csomag:
- Tartalmazza a weboldal optimalizálást (pl. SEO), emelt szintű kiberbiztonsági szolgáltatásokat, tartalomfejlesztést, professzionális webfejlesztői támogatást (maximum 24 hónapig), további egy idegen nyelven történő megjelenést és/vagy webshop kialakítását.
- Értéke: 1.100.000 Ft
Kik nyújthatnak be támogatási kérelmet?
Támogatási kérelmet azok a mikro- és kisvállalkozások nyújthatnak be, amelyek megfelelnek a következő feltételeknek:
- Magyarország területén székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkeznek.
- Igazolható statisztikai állományi létszámuk a támogatási kérelem beadásakor legalább 1 fő volt.
- Az alábbi gazdálkodási formakód szerint működnek:
- Korlátolt felelősségű társaság (Kft.)
- Részvénytársaság (Rt.)
- Közkereseti társaság (Kkt.)
- Betéti társaság (Bt.)
- Szociális szövetkezet
- Egyéb szövetkezet
- Európai részvénytársaság (SE)
- Európai szövetkezet (SCE)
- Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
- Egyéni cég
- Egyéni vállalkozás
- Szerepelnek a köztartozásmentes adózói adatbázisban vagy rendelkeznek NAV 0 igazolással.
- Nem állnak csőd-, felszámolás- vagy végelszámolás alatt.
- Még nem rendelkeznek saját, élő honlappal, közösségi oldalon való jelenléttel, vagy internetes felületük igazoltan inaktív, illetve legalább 6 hónapja nem frissült, vagy a vállalkozás nyilatkozata alapján teljes vagy további fejlesztésre szorul.
- A jelen felhívás keretében megvalósítani tervezett tevékenységekre nem nyújtottak be, illetve nem rendelkeznek támogatott kérelemmel más állami vagy EU-s forrásból indított támogatási konstrukció keretében (elsősorban DIMOP Plusz).
A támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában nincs lehetőség, de a feltételeknek megfelelő kapcsolt vállalkozások külön-külön nyújthatnak be kérelmet.
Kik nem nyújthatnak be támogatási kérelmet?
Nem nyújthatnak be támogatási kérelmet azok a vállalkozások vagy egyéni vállalkozók, amelyek nem felelnek meg a következő feltételeknek:
- Nem felelnek meg a fenti bekezdésben meghatározott feltételeknek.
- A legutóbbi éves beszámolójukban kimutatott saját tőkéjük negatív.
- A legutóbbi éves beszámolójukban kimutatott saját tőkéjük a törzstőke (jegyzett tőke, alaptőke) jogszabályban előírt legkisebb mértéke alá csökkent.
- Csődeljárás vagy felszámolási eljárás alatt állnak.
- Nem felelnek meg a foglalkoztatás-felügyeleti hatóság szerinti rendezett munkaügyi kapcsolat követelményeinek.
- Esedékes és lejárt adótartozásuk van.
Ezek a kizáró tényezők biztosítják, hogy csak a pénzügyileg stabil és jogilag rendezett vállalkozások részesülhessenek a támogatásban.
Hogyan és mikor van lehetőség a pályázat benyújtására?
Hogyan?
A támogatási kérelmet elektronikusan és a papír alapon lehet benyújtani, a Támogató részére az alábbi pályázati felületen, illetve postacímen:
https://palyazat.neum.hu/ valamint a https://digitalisvallalkozas.neum.hu/register/kkv
Neumann János Nonprofit Kft., 1074 Budapest, Rákóczi út 70-72., 6. em.
Mikor?
A pályázat kapcsán előregisztrációk (elektronikus) benyújtására 2024. december 11. 8:00-tól nyílik mód.
A támogatási kérelem benyújtására 2025. február 3. 8:00 órától 2025. december 31. 12:00-ig van
lehetőség.
A projekt megvalósítását követően milyen kötelezettségek vannak?
A projekt megvalósítása után a kedvezményezettekre az alábbi kötelezettségek vonatkoznak:
- Fenntartási kötelezettség: A projekt befejezését követő 12 hónapig a támogatás visszafizetésének terhe mellett fenn kell tartani a projekt keretében létrejött webes felületet és kapcsolódó szolgáltatásokat, tartalmakat. Egyéni vállalkozás esetén a fenntartási időszak alatt 6 hónapot meghaladóan nem szüneteltethető a vállalkozás működése.
- Ellenőrzéstűrési kötelezettség: A kedvezményezettek kötelesek elfogadni és közreműködni a Támogató, a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI), az Állami Számvevőszék, a Magyar Államkincstár és egyéb jogszabályban vagy megbízásban, szerződésben feljogosított ellenőrző szervezetek általi ellenőrzések során.
- Dokumentumok elkülönített nyilvántartási kötelezettsége: A projekttel kapcsolatos minden dokumentumot elkülönítetten kell nyilvántartani, és a projektszintű számviteli nyilvántartást vezetni.
- Dokumentumok megőrzési kötelezettsége: A projekt megvalósításának lezárását követően 10 évig meg kell őrizni a kapcsolódó dokumentumokat.
- Támogatás tényének megjelenítése: A megvalósult tevékenységek kapcsán a támogatási programban részt vevő vállalkozások kötelesek a média megjelenéseknél, rendezvényeken, kiadványokon, reklám- és PR anyagokon a Nemzetgazdasági Minisztérium nevét és a támogatás tényét megfelelő nyomdatechnikai kivitelezésben feltüntetni. A támogatott vállalkozások a támogatás igénybevétele során a Nemzetgazdasági Minisztérium nevét a jelen pályázati felhívás hatálya alatt jogosultak feltüntetni.
A bejegyzés célja a figyelemfelhívás a Demján Sándor programhoz tartozó pályázat lehetőségére. Bejegyzésünk tartalma nem minősül ajánlattételnek. A pályázat részletei a hivatalos oldalon ide kattintva (https://palyazat.neum.hu/) megtekintetők. A pályázatban kizárólag minősített szolgáltatók vehetnek részt, mint kivitelezők. A bejegyzés megírásának és legutóbbi szerkesztésének időpontjában (2025.01.09. – 13:16) a vállalkozások minősítése nem került elbírálásra.